Domáce kino (ďalej len DK) je to v podstate prenesený význam a znamená sprostredkovanie zážitku z obrazu a zvuku ako v kinosále. Samozrejme podľa možností danej miestnosti a pozerajúcej vzdialenosti. Ak začnete uvažovať nad kúpou kina v prvom rade si treba dobre rozmyslieť čo príp. aký zážitok chcete od svojej budúcej aparatúry dosiahnuť a akú veľkú investíciu ste ochotný vložiť.
Ak máte v pláne kúpiť kino All-In-One v jednej krabici okolo 300.- € do miestnosti o veľkosti asi 50m2 potom zbytočne vyhodíte svoje peniaze a na druhej strane do panelákovej obývačky osadiť 5 stĺpových reproduktorov + receiver o výkone 5*80W a aktívny subwoofer s 200W sin. výkonu, treba počítať s častými narážkami susedov a samozrejme či takáto investícia stojí za to ! Sú to dva extrémy ale ten prvý je najčastejší.
Poznáme v podstate 2-typy, ako sme v úvode spomenuli prvý (lacnejší) typ je All-in-one, jedná sa o najlacnejší prípad ako si zaobstarať DK, v tomto prípade sa šetrí na všetkom, ale samozrejme ak sa pozrieme na financie a nie je ich toľko potom je táto náhrada adekvátna. Ale samozrejme v prípade ak by sme chceli niečo v tomto systéme zmeniť príp. vymeniť reproduktory eventuálne ak sa objaví lepší systém zvuku eventuálne kvalitnejší, potom neostáva nič iné iba všetko pekne zbaliť naspäť do krabice, alebo sa zmieriť s tým že mne to stačí.
V tom druhom prípade nie sú jednotlivé zariadenia na seba závisle prepojené takže sa dajú v prípade novších verzií navzájom vymeniť. Ak sa rozhodneme pre kúpu DK poskladanú z jednotlivých komponentov, potom treba každý komponent starostlivo vyberať a najlepšie nechať si zladiť daný receiver s reproduktormi...
 
video-media.sk video-media.sk video-media.sk